click for full sizePowstanie nowy pułk artylerii w Wojsku Polskim. Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało o powiększeniu suwalskiej jednostki artylerii przeciwpancernej z dywizjonu do pułku.
W piątek 12 lipca 2019 roku w koszarach 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach szef MON Mariusz Błaszczak ogłosił przeformowanie dywizjonu w 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny.
9 lat temu, w 2010 roku, zmniejszono potencjał 14. Suwalskiego Pułku Artylerii Przeciwpancernej, przeformowując go w dywizjon. W związku z potrzebą wzmocnienia potencjału Wojska Polskiego na wschodzie Polski minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o odbudowaniu jednostki w Suwałkach i powrocie do struktur pułku przeciwpancernego.
Minister Mariusz Błaszczak wziął również udział w odprawie na temat rozwoju dywizjonu i garnizonu z udziałem dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego oraz dowódcy 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej ppłk. Krzysztofem Świderskiego.