click for full sizeŻołnierze 11. Mazurskiego Pułku Artylerii przez dwa dni od 18 do 19 czerwca 2019 roku wykonywali zadania ogniowe z wykorzystaniem amunicji bojowej w ramach ćwiczenia „DRAGON – 19”.
155 mm samobieżne haubice KRAB, będące na wyposażeniu 2 dywizjonu artylerii samobieżnej (das) 11 pa prowadziły ogień w ramach wsparcia ogólnego pododdziałów pancernych i zmechanizowanych biorących udział w ćwiczeniu. Strzelania miały miejsce na poligonie w Orzyszu, gdzie artylerzyści z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii stanęli na wysokości zadania, prezentując wysoki poziom profesjonalizmu i bardzo dobre wyszkolenie. Wszystkie zadania ogniowe zostały wykonane szybko i dokładnie.
Ćwiczenia „DRAGON-19” były to największe w tym roku ćwiczenia taktyczne z wojskami. W przedsięwzięciu, które rozpoczęło się 15 czerwca i trwało do 25 czerwca, wzięło udział około 18 tysięcy żołnierzy, w tym trzy tysiące z 12 sojuszniczych państw. Epizody „DRAGONA-19” odbywały się głównie w Drawsku, Żaganiu i Orzyszu. Wojska działały na ziemi  w powietrzu  na wodzie oraz w cyberprzestrzeni.