click for full sizeW dni 15 marca 2019 roku odbyły się obchody święta 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Na program obchodów święta złożyły się: msza święta w intencji żołnierzy, uroczysty apel żołnierzy i pracowników pułku oraz pokazy sprzętu wojskowego.
Po mszy świętej w kościele pw. Św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu odbył się żołnierski apel, w którym uczestniczyli zaproszeni:dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Stanisław Czosnek,  dowódcy jednostek Czarnej Dywizji oraz przedstawiciele władz administracyjnych. W uroczystości wzięli również udział byli szefowie Wojsk Rakietowych i Artylerii Śląskiego Okręgu Wojskowego z gen. bryg. w st. spocz. Antonim Skibińskim na czele oraz przedstawiciele środowiska rakietowców i artylerzystów. Żołnierzy armii USA reprezentowali Amerykanie stacjonujący w Bolesławcu oraz delegacja artylerzystów 1. Batalionu 5. Pułku Artylerii Polowej stacjonujących w Toruniu.
Po powitaniu gości przez dowódcę pułku płk. dypl. Grzegorza Potrzuskiego odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowań na kolejne stopnie wojskowe i uhonorowania żołnierzy za szczególne zasługi i osobisty wkład pracy włożony w realizację zadań służbowych.
Po wystąpieniach dowódców 11. Dywizji i 23. pułku żołnierze 3. dywizjonu artylerii rakietowej zaprezentowali musztrę paradną z bronią. Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów pułku oraz złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi jednostkom artyleryjskim stacjonującym w garnizonie bolesławieckim, a także poległym i zmarłym artylerzystom.
W tym dniu bramy koszar 23.Śląskiego Pułku Artylerii stały otworem od samego rana i w ramach dnia otwartych koszar uczniowie bolesławieckich szkół  mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym oraz tradycjami dziedziczonymi przez jednostkę.