click for full sizePrzez dwa tygodnie, od 8 do 19 czerwca na terenie toruńskiego Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia przebywali żołnierze Sił Zbrojnych Republiki Łotewskiej. Uczestniczyli oni w kursie z zasad eksploatacji i kierowania pojazdem typu BLG-67.
Czterej żołnierze reprezentujący 54 batalion inżynieryjny Gwardii Narodowej Republiki Łotewskiej w takcie szkolenia poznawali budowę i zasady eksploatacji mostu towarzyszącego na podwozu czołgu T-55. Uczestniczyli też w przeprowadzaniu niezbędnych czynności obsługowych sprzętu. Następnym elementem było doskonalenie techniki pracy z mostem. Ćwiczyli więc, między innymi, kierowanie pojazdem, załadowywanie i transport przęsła, pokonywanie trudnego terenu, aż po rozkładanie mostu nad przeszkodami. 
Dowódca grupy kursantów z Łotwy, kpr. Aldis Disereits był pełen podziwu dla umiejętności i profesjonalizmu żołnierzy CSAiU. Wyraził on głębokie podziękowania dla instruktorów prowadzących szkolenie za zaangażowanie i pomoc w trakcie kursu. Na zakończenie dodał, że żadne z pytań zadanych przez niego lub jego kolegów nie pozostało bez odpowiedzi, a wiedza nabyta w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia zostanie należycie wykorzystana.