|
pl-PLen-US

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW I PODODDZIAŁÓW WRIA

13 lipca 2024 17:02 ||  Zaloguj || rss

UROCZYSTOŚĆ MIANOWANIA PŁK. ROMANA PIOTROWSKIEWGO NA KOMENDATA CSAiU W TORUNIU

Posted by BW on 26 czerwca 2024 10:55
click for full size17 czerwca br. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
Uroczystość, na którą przybyli Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii DG RSZ, przedstawiciele władz województwa i miasta Torunia, jednostek wojskowych garnizonu, służb mundurowych, duchowieństwa, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji pozarządowych, dowódcy pułków artylerii, szefowie wojsk rakietowych i artylerii dywizji, komendanci centrów szkolenia i szkól podoficerskich, dowódca wojsk amerykańskich stacjonujących na toruńskim poligonie, odbyła się na placu apelowym toruńskiego Centrum.
W trakcie uroczystości obejmujący obowiązki Komendanta Centrum, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, uroczyście przyjął sztandar Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, po czym odbyło się zatwierdzenie protokołu objęcia obowiązków. Następnie szef zarządu WRiA dokonał aktu mianowania na kolejny wyższy stopień wojskowy.

Uroczystość zakończyła się defiladą, w której udział wzięła kompania honorowa, pododdziały Centrum oraz Orkiestra Wojskowa w Toruniu. Po defiladzie zebrani goście osobiście pogratulowali pułkownikowi Piotrowskiemu objęcia obowiązków oraz awansu na wyższy stopień wojskowy.

Płk Roman Piotrowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1989 roku. Zawodową służbę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu, instruktora i wykładowcy. W tym czasie ukończył studia magisterskie na WSP w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W latach 2005 – 2007 służył w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku. W roku 2012 służył w XI zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. W latach 2022 – 2018 ppłk Roman Piotrowski pełnił różne funkcje w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. W grudniu 2018 roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema w Toruniu. Od 1 lutego 2024 r. cz. p. o. Komendanta Centrum.
źródło: https://csaiu.wp.mil.pl/aktualnosci/objecie-obowiazkow-komendanta-centrum/
W imieniu Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów gratulacje Komendantowi CSAiU pułkownikowi Romanowi Piotrowskiemu złożył Prezes Zarządu Głównego w asyście członków Zarządu kol. płk Roman Kłosiński.


ŚWIĘTO WOJSK RAKIETOWYCH I ARTYLERII

Posted by BW on 13 grudnia 2023 07:15
click for full sizeW dniu 1 grudnia 2023 roku w Toruniu, odbyły się Centralne Obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Gospodarzem obchodów święta był Zarząd Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. W organizacji obchodów tego święta współuczestniczyło Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.00 przy Pomniku Polskich Artylerzystów na Placu To-Mi-To, gdzie po Apelu Pamięci przy pomniku złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.
Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Kościoła Garnizonowego pw. Świętej Katarzyny, gdzie została odprawiona msza święta w intencji żołnierzy Wojsk Rakietowych i Artylerii. Po mszy świętej uczestnicy obchodów udali się do Ośrodka Szkolenia Poligonowego CSAiU w rejonie Kijewo, gdzie o godz. 12.00 rozpoczął się apel z okazji Święta WRiA.
W Apelu, oprócz pododdziałów artylerii polskiej i amerykańskiej, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego oraz reprezentacje uczniów klas mundurowych szkół ponadpodstawowych z Torunia i Gronowa.
Na zbiórce uhonorowano wyróżniających się żołnierzy i pracowników resoru obrony narodowej, finalistów konkursu o tytuł najlepszego oddziału i pododdziału Wojsk Rakietowych i Artylerii oraz finalistów Konkursu o tytuł Mistrza Ognia Artyleryjskiego Wojsk Lądowych za 2023 roku.
Uhonorowani pucharami i dyplomami uznania zostali również członkowie Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów – finaliści X Konkursu Artyleryjskiego Seniorów. Prezydent miasta Toruniu Michał Zaleski oraz prezes Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów płk Roman Kłosiński otrzymali z rąk Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała brygady Grzegorza Potrzuskiego wyróżniające tytuły „Przyjaciel Wojsk Rakietowych i Artylerii”.
Przedsięwzięcie zakończyła defilada pododdziałów, po której nastąpił pokaz dynamicznego działania pododdziałów artylerii, w ramach którego można było obserwować ogień z: wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet HIMARS, wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet WR-40 Langusta oraz 155 mm ahs K9A1. Zakończeniem pokazu było zniszczenie celu amunicją krążącą BSP-U systemu Gladius.
Po spożyciu wojskowego posiłku uczestnicy obchodów święta przemieścili się do Centrum Targowego „Park” w Toruniu, gdzie wzięli udział w Spotkaniu Artyleryjskich Pokoleń. 

Komunikat nr 08/2022

Posted by BW on 25 lipca 2022 12:25
click for full sizeW sobotę 23 lipca w Toruniu, po blisko miesięcznym przeszkoleniu, 115 studentów odbywających szkolenie w ramach programu edukacji wojskowej „Legia Akademicka” wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej. Tym samym zakończył się pierwszy etap ich szkolenia.
Uroczysty apel ze złożeniem przysięgi wojskowej zorganizowany został na placu apelowym CSAiU. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz lokalnych, duchowni, kombatanci i weterani, dowódcy jednostek toruńskiego garnizonu, ale przede wszystkim rodziny, najbliżsi i przyjaciele żołnierzy-studentów, którzy do Torunia przybyli z różnych zakątków naszego kraju.

Informacja o tworzeniu 18 pułku artylerii

Posted by BW on 13 lipca 2022 12:38
click for full sizeW 2018 roku, zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr Z-65/0rg./P1 z dnia 5 września 2018 r., w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, utworzona została 18. Dywizja Zmechanizowana. Wówczas także podjęto decyzję, o formowaniu jednostek wsparcia jaką jest pułk artylerii. Decyzją Nr PF-46/ZOiU-P1 Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 lipca 2020 r. w sprawie realizacji zadań umożliwiających przeprowadzenie kolejnych zmian organizacyjnych związanych z formowaniem jednostek wojskowych 18. Dywizji Zmechanizowanej, rozpoczęto proces formowania 18. Pułku Artylerii. Oddział artylerii odwołuje się do tradycji 18. Pułku Artylerii Lekkiej (okresu II Rzeczpospolitej). Dziedziczenie i kultywowanie tradycji artyleryjskich tamtego okresu wpłynie pozytywnie na kształtowanie patriotycznych postaw żołnierzy i pracowników resortu Obrony Narodowej, a także pogłębi procesy integracyjne środowiska całej 18. Dywizji Zmechanizowanej, braci artyleryjskiej oraz zainspiruje do wzmożonego wysiłku szkoleniowego. W naturalny sposób 18. Pułk Artylerii będzie kontynuatorem chlubnej historii i dorobku odznaczonego Orderem Wojennym Virtuti Militari 18. Pułku Artylerii Lekkiej.

Nowy dowódca 11 pułku artylerii

Posted by BW on 3 września 2020 07:27
click for full size2 września 2020 roku w Węgorzewie odbyła się uroczystość objęcia obowiązków Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii przez płk. dypl. Mariusza Majerskiego.
W uroczystości udział wzięli: Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódcy jednostek „Bursztynowej Dywizji”, przedstawiciel Zarządu WRiA IWL Dowództwa Generalnego RSZ płk Wojciech Dalka, a także przedstawiciele władz administracyjnych powiatu węgorzewskiego i miasta.
Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej płk dypl. Mariusz Majerski otrzymał z rąk gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego akt mianowania oraz naramiennik z nowym stopniem wojskowym. Gratulacje nowemu dowódcy złożyli również przedstawiciele władz samorządowych. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów wojskowych.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 - Strona 1 z 42Ostatnie artykuły

UROCZYSTOŚĆ MIANOWANIA PŁK. ROMANA PIOTROWSKIEWGO NA KOMENDATA CSAiU W TORUNIU
17 czerwca br. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość obj...

SPArt. |

ŚWIĘTO WOJSK RAKIETOWYCH I ARTYLERII
W dniu 1 grudnia 2023 roku w Toruniu, odbyły się Centralne Obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artyler...

SPArt. |

Komunikat nr 08/2022
W sobotę 23 lipca w Toruniu, po blisko miesięcznym przeszkoleniu, 115 studentów odbywających szkoleni...

SPArt. |

Informacja o tworzeniu 18 pułku artylerii
W 2018 roku, zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr Z-65/0rg./P1 z dnia 5 września 2018 ...

SPArt. |

Nowy dowódca 11 pułku artylerii
2 września 2020 roku w Węgorzewie odbyła się uroczystość objęcia obowiązków Dowódcy 11 Mazurskiego Pu...

SPArt. |

12
Powered by AllNewsManager.NET
Page generated in 0,03 seconds